تبلیغات
عکس های  گروه  سیتا عکس عمران به معماری - دو زبانه ۲۹
 
آرشیو موضوعی
آرشیو ماهیانه
لینكستان
جستجو
  
دیگر وبلاگ های من
صفحات وبلاگ
لینك به ما / دوستان
لینك به ما


لوگوی دوستان

دو زبانه ۲۹

Saint Basil’s Cathedral

.

Saint Basil’s Cathedral, built between 1555 and 1560 in Moscow, Russia, represents an exaggerated development of Byzantine dome-style churches. Russian tsar Ivan IV Vasilyevich, also known as Ivan the Terrible, commissioned the construction of Saint Basil’s, and legend says that the tsar blinded the architects who designed the cathedral so that they could never duplicate the unique building. The cathedral, now part of the State Historical Museum, towers over one side of Red Square and is a popular tourist spot.

 

این بنا در بین سالهای 1500 تا 1555 در مسکوی روسیه ساخته شده است  که بنای اغراق آمیز از سبک گنبدهای بیزانز در امر کلیساسازی می باشد. تزار روس ایوان واسیلویچ   ماموریت ساخت  Saint Basils را صادر کرد و نقل شده که تزار طرحی از ساختمان را بر روی پرده کشیده بود و به این طریق معمار نمی توانست مانند آن را در جایی بسازد . این کلیسا اکنون بخشی از موزه تاریخی سلطنتی روسیه می باشد. یکی از برجهای آن بخشی از میدان سرخ بوده و دیگری مکان گردشگری است.

نوشته شده توسط محسن در دوشنبه 24 تیر 1387

ویرایش شده در دوشنبه 24 تیر 1387 | موضوع مطلب : معماری ,

لینك ثابت | نظرات ()

از عمران به معماری راهی نیست
این وبلاگ و هر چه در آن هست برای شما نوشته شده است هرگونه کپی برداری و برداشت از آن به هر نحوی اشکال ندارد و شما جایز به هر کاری هستید....(محسن)...

All Rights Reserved 2005-2006 © ceta.MihanBlog.Com

Best Resolution : 1024 X 768

  


عکس های  گروه  سیتا عکس
more pic