تبلیغات
عکس های  گروه  سیتا عکس عمران به معماری - دو زبانه ۲۷
 
آرشیو موضوعی
آرشیو ماهیانه
لینكستان
جستجو
  
دیگر وبلاگ های من
صفحات وبلاگ
لینك به ما / دوستان
لینك به ما


لوگوی دوستان

دو زبانه ۲۷

Chartres Cathedral, France

The cathedral at Chartres, France, has become one of the most famous Gothic structures in the world, due in large part to the artistry of the sculptural detailing and windows. Construction began on the main building in 1194 after a fire destroyed an older cathedral on the same site. The two towers on the west facade were built 300 years apart and have different designs and heights due to changes in architectural styles. The late Romanesque south spire, foreground, dates from the 13th century, and the late Gothic north spire, background, dates from the early 16th century.

 

  

این بنا در کارترز فرانسه واقع شده و یکی از مشهورترین بناهای ساخته شده به سبک گوتیک در جهان می باشد . این بنا همراه با ریزه کاریهای زیاد در زمینه مجسمه سازی بوده که در ساخت پنجره ها نیزبه چشم می خورد . ساخت بخش اصلی بنا در سال 1194 آغاز شد . بعد از یک آتش سوزی بخشهای قدیمی بنا از بین رفت . دو برج آن در طی 300 سال , بطور مجزا,  به سبک نماکاری مغرب زمین نماکاری گردید و طرح و ارتفاع آن دو با یکدیگر متفاوت می باشد. برج جنوبی در قرن 13 به سبک رومی و برج شمالی به سبک گوتیک در قرن 16 ساخته شده است.

نوشته شده توسط محسن در جمعه 16 فروردین 1387

ویرایش شده در - | موضوع مطلب : معماری ,

لینك ثابت | نظرات ()

از عمران به معماری راهی نیست
این وبلاگ و هر چه در آن هست برای شما نوشته شده است هرگونه کپی برداری و برداشت از آن به هر نحوی اشکال ندارد و شما جایز به هر کاری هستید....(محسن)...

All Rights Reserved 2005-2006 © ceta.MihanBlog.Com

Best Resolution : 1024 X 768

  


عکس های  گروه  سیتا عکس
more pic