تبلیغات
عکس های  گروه  سیتا عکس عمران به معماری - دو زبانه ۲۴
 
آرشیو موضوعی
آرشیو ماهیانه
لینكستان
جستجو
  
دیگر وبلاگ های من
صفحات وبلاگ
لینك به ما / دوستان
لینك به ما


لوگوی دوستان

دو زبانه ۲۴

Reims Cathedral, France

This cathedral in Reims, France, represents the peak of the High Gothic architectural style. Built between 1211 and 1300, the church was used for coronations of the French monarchy. The cathedral exhibits characteristically Gothic attributes such as three-tier elevation, three-part vaults, shafted piers, flying buttresses, and gargoyles. This is a view of the west facade, which features the first examples of bar tracery in its large rose window.

این کلیسا در Reims فرانسه , نمایشی از اوج سبک معماری گوتیک می باشد که در بین سالهای 1211 و 1300 ساخته شد . از کلیسا برای مراسم تاج گذاری سلطنتی استفاده می شد. کلیسا ارائه کننده ویژگیهای شخصیتها و عناصر گوتیک , همچون سه ردیف ارتفاع (تراز سه ردیفه) سه بخش ستونهای جرزدار , پشت بندهای قابل حرکت و ناودانهای با اشکال انسان و جانورمی باشد . این تصویری از نماکاری غربی است که در معماری آن اولین بار از میله های نقش و نگاردار در پنجره های بزرگ به شکل گل سرخ استفاده شده است. 

    

  

 

 

 

 

نوشته شده توسط محسن در پنجشنبه 1 فروردین 1387

ویرایش شده در پنجشنبه 1 فروردین 1387 | موضوع مطلب : معماری ,

لینك ثابت | نظرات ()

از عمران به معماری راهی نیست
این وبلاگ و هر چه در آن هست برای شما نوشته شده است هرگونه کپی برداری و برداشت از آن به هر نحوی اشکال ندارد و شما جایز به هر کاری هستید....(محسن)...

All Rights Reserved 2005-2006 © ceta.MihanBlog.Com

Best Resolution : 1024 X 768

  


عکس های  گروه  سیتا عکس
more pic