تبلیغات
عکس های  گروه  سیتا عکس عمران به معماری - زمان و معماری
 
آرشیو موضوعی
آرشیو ماهیانه
لینكستان
جستجو
  
دیگر وبلاگ های من
صفحات وبلاگ
لینك به ما / دوستان
لینك به ما


لوگوی دوستان

زمان و معماری

" معماری هرگز به مفهوم واقعی كلمه ، مانا نیست و آنچه ماناست مفاهیم و ایده ها هستند و معماری بدون مفهوم زمان وجود ندارد ، چون تجربه ای همزاد و همراه زمان است."


با گذشت زمان و پیشرفت تكنولوژی ، این مفاهیم را بهتر درك خواهیم كرد . چرا كه با ایجاد یك دنیای مجازی دیجیتال ، معمار براحتی میتواند آنچه را كه در ذهن خلاق خود تداعی كرده است به عرصه ظهور برساند.

در طول تاریخ نیزهنرمندان خلاق ، در ذهن خود ایده هایی را میپروراندند كه بسا در قسمتهایی به نقاط كور برخورد كرده و دچار خطا می شدند. و نهایتاَ نیز بنا به دلایل گوناگون ، از جمله پیدا نكردن نقاط كور آن و یا بالا بودن هزینه های طرح و یا بدلایل دیگر ، طرحها را نیمه كاره رها میكردند . از مشهورترین آنها لئونارد داوینچی را میتوان نام برد كه بیشترین طرحهای نیمه كاره را داشته است.
و در خاتمه اینكه ، با دانستن این موارد ، به اهمیت این تكنولوژی جدید ، یعنی دنیای مجازی دیجیتال و تاثیر آن در كلیه هنرها ، مخصوصاَ در معماری پی خواهیم برد.
و لازم به تاكید نخواهد بود كه دوستان هنرمند و خلاق ، با به روز كردن خود به آخرین تحولات در تكنولوژی ، نحوه استفاده و كنترل آنرا بیآموزند.

و اما آینده كار ، براستی هر چه ساده تر خواهد شد. با خطوط و فرمهایی كمتر ، اما گویا تر ، با زحمت كمتر اما روشنتر ، تجسمی تر ، روانتر و ارگانیك تر خواهد شد. و كار به جایی خواهد رسید كه علاوه بر جفت وجور و كاملتر شیوه ها و فرآیندهایی كه در خلق آنها به كار گرفته میشوند ، چیزهای بیشتری را خواهیم یافت كه از لحاظ روش یا فرایند كاملتر و زیباترند. و آنها را با تمیزترین و قدرت مندترین اثر سر پنجه های خویش آرمانی خواهیم كرد./

نوشته شده توسط محسن در جمعه 8 اردیبهشت 1385

ویرایش شده در جمعه 8 اردیبهشت 1385 | موضوع مطلب : دو کلمه حرف حسابی ,

لینك ثابت | نظرات ()

از عمران به معماری راهی نیست
این وبلاگ و هر چه در آن هست برای شما نوشته شده است هرگونه کپی برداری و برداشت از آن به هر نحوی اشکال ندارد و شما جایز به هر کاری هستید....(محسن)...

All Rights Reserved 2005-2006 © ceta.MihanBlog.Com

Best Resolution : 1024 X 768

  


عکس های  گروه  سیتا عکس
more pic